google-site-verification=78ZgSqA_GCxMl1T-bJyzJWdRFC-mcOMUtTRMmyGJsEs

Kokusuz İlaçlama

Bu yöntem, su ile ilaçların karıştırılarak sırt pompası yardımı ile püskürtme olarak, sadece alanların yüzeylerine temas edecek şekilde gerçekleştirilen bir  yöntemdir.

Bu uygulamada kullanılan ilaçların da etkisi oldukça fazladır ve her alanda kullanılamayan kokulu işlemlerin yerine tercih edilmektedirler.

Fırınlar, lokanta ve cafelerde gıdaların saklanamayacak ve kaldırılamayacak kadar fazla olması sebebi ile haşereler ile mücadelede kokusuz ilaçlama uygulanmaktadır.

Ayrıca yatılı hastaların olduğu ve boşaltılamayacak hastane ve evlerde de bu yöntem uygulanmaktadır.
Kokusuz böcek ilaçlama, güve, gümüşçün, karafatma, hamam böceği, danaburnu, karınca, örümcek, sinek gibi haşerelerden kurtulmak için en etkili yöntemlerden biridir.

Kokusuz olması sebebi ile insanlara rahatsızlık vermez ve sağlık problemlerine neden olmaz. Bu yüzden de sıkça tercih edilmektedir.

Haşere ilaçlama şirketleri ile irtibat kurarak hem bu ilaçlamanın nasıl gerçekleştiği konusunda bilgi sahibi olabilir hem de uygulanması için gerekli hizmetlerden yararlanabilirsiniz.
Kokusuz ilaçlamanın özellikleri:

  • Haşereler ile mücadele ve böceklerden kurtulmak için uygulanan bu işlem öncesinde alınması gereken herhangi bir önleme gerek yoktur.
  • Uygulamanın öncesinde varsa gıdaların ve mutfak gereçlerinin kaldırılması zorunlu olmamakla birlikte, daha sağlıklı sonuçlar almasını sağlayacaktır.
  • Kokusuz ilaçların kullanıldığı bu  yöntem sırasında kişilerin alanları terk etmesine gerek yoktur.
  • Varsa evcil hayvanların ilaçlarla temasları dışında, alanlarda bulunmasının sakıncası yoktur.
  • Bu işlemin etkisi kokulu uygulamalar ile aynıdır.
  • İlaçlama ardından pencere çevrelere, kapı kirişleri, buzdolabı ve fırın etrafları, ilacın etkisinin yumurtadan çıkabilecek ya da dışarıdan gelebilecek haşereler için de geçerli olabilmesi için bir süre silinmemelidir.

İnsanlar hiçbir yan etkisi olmayan kokusuz böcek ilaçlama işlemini evlerinde, iş yerlerinde günlük yaşamlarına devam ederek uygulatabilmektedirler. 

Kokusuz böcek ilaçlama işlemi için hizmet alacağınız haşere kontrol şirketlerinin Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) onayı ve ruhsatı olması şarttır.

Çünkü yanlış uygulamalar da kullanılan yanlış ilaçlar kadar tehlikeli olabilir.
NOT: Pire, yaban arısı, kene, ağaç kurdu, tahtakurdu, kırkayak, çıyan, deri böceği, tespih böceği gibi haşereler ile mücadele için kokusuz ilaçlama önerilmez.
Fareler de akciğer solunumu yaptıkları için kokusuz ilaçların bu kemirgenleri yok etmede hiçbir etkisi yoktur.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Free Mass Ping

Backlinks Maker provided by prepostseo.com