google-site-verification=78ZgSqA_GCxMl1T-bJyzJWdRFC-mcOMUtTRMmyGJsEs

Fabrika ilaçlama

Fabrikalar, gerek üretilen ürünler, gerekse genellikle ağaçlık alanlara gerekse denize yakın alanlarda konumlanmaları sebebiyle haşere ve kemirgenlerin en fazla görüldüğü alanların başında gelmektedir.

Bu nedenle fabrikalar sıklıkla ilaçlama yapılan alanların başında geldiği gibi; bu alanlarda yapılan uygulamalarda dikkatli olmak ve profesyonel olmayan şirketlerden hizmet almamak gereklidir.

Bunun yanı sıra, fabrika ilaçlama; ortamdaki haşere türü ve alanın büyüklüğü baz alınarak yapılması gereken bir işlem olduğundan, analiz yapılması şarttır.

Dolayısıyla, profesyonel pest kontrol şirketleri haricinde, kişi ya da kurumlar tarafından yapılacak işlemler, etki sağlamayacağı gibi, sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilecektir.

Fabrika ilaçlama Nasıl Yapılır

Fabrika gibi büyük alanlarda ya da üretim alanlarında yapılacak uygulamalarda dikkatli davranılması gerektiği gibi bazı özel durumların baz alınması gereklidir.

Bunların başında, üretilen ürünlere zarar gelmemesi ve aynı biçimde personellerin ilaçlardan etkilenmemesini sağlamak gelir.

Bu doğrultuda, ortamdaki haşere türü belirlenmeli ve buna uygun ilaç türü hazırlanarak, ,haşere kontrol yöntemleri belirlenmelidir.

Bu tarz ortamların böceklerden arındırılması için genellikle sıvı böcek ilaçları kullanılır.

Buharlama ya da püskürtme yöntemi ile gerçekleştirilebilen sıvı ilaçlar, bu alanda etki sağlayacağı gibi, fumigasyon yani buharlama tekniği bazı sakıncalara neden olabilir.

Örneğin gıda üretimi yapan fabrikalarda fumigasyon yönteminin uygulanması imal edilen ürünlerin ilaçtan etkilenmesi gibi ciddi sorunlara ve maddi kayıplara yol açacağından, uygulamanın bilinçli bir şekilde yapılması şarttır.

Fabrika ilaçlama fiyatları

Fabrikalarda yapılacak haşere kontrol uygulamalarının fiyatları, fabrikaların büyüklüğü doğrultusunda değişmektedir.

Zira hazırlanacak böcek ilaçları fabrika büyüklüğüne göre belirleneceğinden, ilaçlama fiyatı da büyüklüğe endekslidir.

Ancak ücretler, firmaların politikalarına da bağlı olabilir.

Yapılacak böcek ilaçlama işlemlerinde hizmet alınacak firmanın Sağlık Bakanlığı onayının bulunması ise şarttır.

Onaysız ilaçlar kullanan firmalar, vücuda direkt olarak zarar verebileceği gibi, maddi zararlara da yol açabileceğinden, hem ekonomik fiyatlar sunan hem de profesyonel hizmet veren şirketlerin tercih edilmesi önemlidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Free Mass Ping

Backlinks Maker provided by prepostseo.com