google-site-verification=78ZgSqA_GCxMl1T-bJyzJWdRFC-mcOMUtTRMmyGJsEs

Apartman İlaçlama

apartman ilaçlama

Haşere ve kemirgen sorunları, apartman gibi kalabalık ve kapalı alanlarda sık görüldüğü gibi; apartmanlarda birçok daire olması haşere ya da kemirgenin hızlı yayılmasına neden olur. Zira bu canlılar kirli alanlarda yaşayabildiği gibi, temiz bölgelerde de yaşayabilmekte ve kolaylıkla yuva yapıp, hızlı bir şekilde çoğalabilmektedir. Bu nedenle, apartmanlarda görülen zararlı canlılara karşı geciktirilmeden apartman ilaçlama yapılmalı ve uzman firmalar tarafından bina ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Aksi durumda haşereler çok hızlı bir şekilde üreyerek daha büyük sorunlara yol açabilecektir. Bu nedenle binalarda görülen böcek ve fare sorununa karşı önlem almak oldukça önemlidir.

Apartman ilaçlama Nasıl Yapılır?

Bina ilaçlama yapılmadan önce, haşere türünün tespit edilmesi önemlidir. Haşere türüne özgü tür ve dozda ilaçların hazırlanması için ilaçlanacak alanında ne kadar büyük olduğu bilinmelidir. Bu doğrultuda, apartman ilaçlama tüm daireler ve apartman ya da yalnızca binanın ortak alanları ilaçlanabilmektedir. Aynı zamanda ilaçlama yaptırmak isteyen dairelere istekleri doğrultusunda gerekli uygulamalar da yapılmaktadır. Ancak binalarda görülen haşere sorunlarına karşı genel ilaçlama en uygun yöntemdir. Apartman ile birlikte dairelerin de ilaçlanması, haşere sorununa kesin çözüm sağlayacağı gibi; yalnızca ortak alanlarda böcek ilaçlama yapılması haşere sorununun tekrarlamasına yol açabilir. Bu nedenle binalarda yapılacak uygulamalarda, genel ilaçlamalara öncelik verilmesi son derece önemlidir.

Apartman ilaçlama Teknikleri

Bina ilaçlama, sıvı haşere ilaçları kullanılarak daha sık yapılmaktadır. Ancak bu durum, apartmanda görülen haşere ya da kemirgen türüne göre değişebilmektedir. Binada hamam böceği ya da kemirgen türleri görülüyorsa, hamam böcekleri için jel; fareler için ise istasyon kullanılabilir. Ancak bu yöntem, sıvı ilaç tekniğine oranla daha az başarı sağladığından; sıvı uygulama yaptırılması daha etkili sonuç vermektedir. Buharlama ya da püskürtme tekniği ile yapılabilen bina ilaçlama için ortamın belirli süre kapalı tutulması daha başarılı olmaktadır. Merdiven boşlukları, çatı, bodrum, asansör ve bahçe gibi ortak alanlar için yapılan uygulamalara ek olarak apartman ilaçlama da yapılması, binadaki tüm zararlı canlı sorununun çözülmesini sağlamakla birlikte, haşere ve kemirgen girişine karşı ortamı korumaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Free Mass Ping

Backlinks Maker provided by prepostseo.com