google-site-verification=78ZgSqA_GCxMl1T-bJyzJWdRFC-mcOMUtTRMmyGJsEs

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer Böceği İlaçlama

Tehlikeli haşere türlerinde olan ve
kara fatma olarak da bilinen kalorifer böcekleri genellikle yaşamayı tercih ettikleri alanlar gereği insanlar tarafından yok edilmesi bir hayli zor olan canlılardır. Hemen her yere girip çıktıkları için bulundukları ortamdaki bakteri virüsleri insanlara, besinler aracılığı ile bulaştırırlar.

Kalorifer Böceği Özellikleri:

 • Açık kahverengi tonlarında, hamam böceği türleri arasında yer almaktadır.
 • Her hamam böceği türünün olduğu gibi oldukça pis ve zararlı haşerelerdir.
 • Kalorifer böceklerinin baş kısımlarında yiyecekleri, nemli yerleri ve kendilerine gelebilecek tehlikeleri daha çabuk algılamalarını sağlayan bir çift antenleri vardır. Bu yüzden bireysel davranılarak yok edilmeleri zor ve uğraşlıdır. Kalorifer böceği ilaçlama yardımı sayesinde bu haşerelerden kurtulmak mümkündür.
 • Gıda üretim ve satışı yapan fırın, lokanta, pastane, cafe, büfe gibi yerlerde sıkça karşılaşılan kalorifer böcekleri, bulundukları yerlerdeki yiyecekleri tükettiklerinden dolayı maddi açıdan da zarar demek olan haşerelerdir.
 • Evlerimizde de görülen bu haşereler, banyo ve lavabolarda, mutfaklarda, kalorifer petekleri üzerlerinde yaşamayı tercih ederler. Bakteri taşıyıcı ve yayıcı olmaları, sağlık problemlerini oluşturmaları, bu haşereler ile aynı ortamda bulunmanın tehlikesini belirtmektedir.
 • Uzun süre aç ve susuz kalabilecek, başları kopsa dahi bir süre yaşamlarını sürdürebilecek kadar dirençli vücut yapılarına sahip olan kalorifer böceği ile mücadele etmek kendi başınıza yeterli olmayacaktır.
 • Sıcak ve nemli havaları sevdikleri için yaz ve ilkbahar mevsimlerinde daha fazla görülmektedirler.
 • Çok hızlı hareket edebilen bu haşereler bir günde toplam 5 km yol katedebilmektedirler. Fark edildiklerinde yakalanmaları için zaman harcamak yerine, alanında uzman bir şirketten destek alınmalıdır.
 • Hepatit, mantar hastalıkları, pnomoni, astım, gıda zehirlenmeleri, alerjik reaksiyonlar, dizanteri, verem gibi hastalık mikrop ve bakterilerini taşıyıcı olan kalorifer böceğinden kurtulmak için bir an önce yardım alınmazsa, tüm bu sağlık problemleri ile karşılaşılması olasıdır.
 • Pis yerlerde bulunduklarından dolayı insanların yedikleri ve yiyemedikleri her şeyi besin ihtiyaçları için tüketebilmektedirler.
 • Yumurtalama ile çoğalan bu haşereler her üremede 250-300 yumurta bırakabilmekte olduklarından çok hızlı çoğalırlar. Sıcaklıklara bağlı olarak yavruların yumurtadan çıkması ortalama 15 gün kadar bir süre almaktadır.
 • Bu haşereler ortalama 12-15 ay kadar süre yaşamlarını sürdürmektedir. Bu yaşam zarfı içerisinde büyük tehlike demek olan kalorifer böceği ile mücadele için böceklerle mücadele eden firmaları ile irtibata geçmek ve kalorifer böceği ilaçlama yaptırmak şarttır.
 • Bu haşerenin diğer bazı isimleri, hamam böceği, karafatma ve kakalaktır.

Kalorifer Böceği Yok Etme

Bu haşereler insan hayatından her dönemde ve görülebilecekleri her yerde ciddi tehlike demek olan canlılardır.  Bu haşerelere karşı en etkili olan teknik  jel ilaçlamadır. Oldukça kolay uygulanmaktadır. Bu uygulama sırasında alanların terk edilmesine gerek duyulmadığından da sıkça talep edilir. Kuytu köşelere ilaçların şırınga tabancalar ile bırakılmasına verilen addır. Bu ilaçların kokusu haşereleri çeker ve ilacı yiyen haşere ölür. çok hızlı üreyen, her yerde olma ihtimalleri bulunan kalorifer böcekleri ile mücadele için oldukça fazla gerçekleştirilmektedir.

Jel ilaçlar dışında sıvı ilaçlar kullanılarak da bu haşereler yok edilebilir. Bu yöntem için daha detaylı bilgiler alınması gerekmektedir. Çünkü ilacın insanlarla teması sağlık problemlerine yol açabilir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFree Mass Ping

Backlinks Maker provided by prepostseo.com